Blog »

Tek bir mutsuz müşteriden ne olur?

Tek bir mutsuz müşteriden ne olur?

Tek bir mutsuz müşteri çoğu zaman önemsenmeyecek kadar küçük gözükebilir mutlu nicelerinin içerisinde.

Peki ama gerçekten böyle mi?


 

United airlines'ın uçağın bagajına verilen bir gitarı kırması, müşterisine de bu konu da hiçbir pozitif geri dönüş yapmaması üzerine bu mutsuz müşteri sinirlenir, cebinden 150 dolar harcayarak aşağıdaki videoyu çeker.

Şarkı basitçe şunu söylemektedir:United Airlines gitarları kırar.. Ve United airline ödemediği 100 dolarlık gitar bedelini hisselerinde milyon dolarlık kayıpla öder.

Bu belki görebileceğiniz en uçörneklerden biri ama sosyal medyanın gücünü çok net anlatıyor. Günümüzde müşteriler memnuniyetsizliklerini artık sadece eşi dostuyla değil, yüzlere binlere ulaşma imkanı buldukları sosyal medya platformlarında paylaşma imkaanına sahipler ve bu imkaanı da kullanmaktan gayet memnunlar. Yine müşteriler sosyal medya mecrasındaki yorumlara göre belirli bir önyargı ile mağazalara girip girmemeye bile karar verebiliyorlar. Yazılan bir yorumla gayet makul fiyatınız çok pahalı, kaliteli ürünleriniz suntaya dönüşebiliyor ve bu önyargıyı kırmak, kapıdan girmeyen o müşterileri tekrar o kapıdan sokmak size reklam masraflarına, ilave indirimlere, zamana ve paraya maloluyor.

Mobilya Takip; müşterinize ürünleriniz ulaştıktan sonra tamamen aldığı ürünlere ve kişisel alışveriş deneyimine özel bir müşteri memnuniyet anketi sunmanızı sağlar. Müşterinizin memnuniyetini ölçmek, varsa memnuniyetsizliğini gidermek size mutlu bir müşteri sağlayacak aynı zamanda müşteri nezdinde kurumsal, ürününün arkasında bir firma fikrini daha da pekiştirecektir.

Son Yazılarımız